HOME  •     KONTAKT     •     REKLAMA                 

 
Newsy: Pomoc dla Ukrainy    ∗∗∗    Zimowa potyczka fotograficzna     ∗∗∗    Bezpieczeństwo: Z kroniki policyjnej/ powiat miński, powiat garwoliński    ∗∗∗    Temat do dyskusji: Zwierzaki z Mińska
Na bieżąco
NEWSY
Aktualne wydanie
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Motoryzacja
Temat do dyskusji
Co? Gdzie? Kiedy?
Informator branżowy
Ogłoszenia drobne
Kultura
Rozmaitości
Miejsca kultury
*** Forum ***
Sport
Wieści
Miejsca sportu
Praca
Poradnik
Wzory CV
Oferty
Kursy/szkolenia
PUP
Na bieżąco > Bezpieczeństwo > Z kroniki policyjnej/ powiat miński/powiat garwoliński
Z kroniki policyjnej/ powiat miński/powiat garwoliński
Koktajlowa zemsta
17 czerwca w Sulejówku policjanci zatrzymali 31-letniego Dominika M., mieszkańca Warszawy, który chcąc załatwić osobiste porachunki, uszkodził zaparkowane BMW. Mężczyzna podjechał skuterem pod prywatną posesję, a następnie rzucił w stojące tam BMW koktajlem Mołotowa i uciekł. Zaalarmowany hałasem właściciel auta wybiegł z domu i zgasił płomienie, nim te zdołały wyrządzić większe szkody. Samochód miał jednak wybitą tylną szybę oraz nadpaloną roletę. Policjantom udało się ustalić rysopis mężczyzny, który na pobliskiej stacji paliw tankował benzynę do butelki po wódce. Wkrótce też namierzono właściciela skutera, jednak to nie on okazał się sprawcą podpalenia. Był nim jego znajomy, który obserwował komisariat, najwyraźniej bojąc się zdemaskowania. Wylegitymowany przez funkcjonariuszy, przyznał się do uszkodzenia wozu. Mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia mienia i dobrowolnie poddał się karze.

Cement ponad miarę
3 lipca w Stanisławowie wspólny patrol policji i ŻW zatrzymał 60-letniego Mirosława M., w którego samochodzie znaleziono skradziony z budowy cement. Uwagę patrolujących przykuło daewoo tico, którym poruszał się mężczyzna. Niewielki samochód po sufit wyładowany był pakunkami, a wciśnięty pomiędzy nie kierowca z trudem prowadził pojazd. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli. Okazało się, że w środku znajdują się worki z cementem. Znany policji ze swych wcześniejszych przestępstw Mirosław M., nie potrafił wyjaśnić, jak znalazły się w jego wozie. Gdy policjanci przeliczyli worki, okazało się, że w ważącym 700 kg aucie Mirosław M. wiózł 1 125 kg cementu. Funkcjonariusze byli zdziwieni, że pojazd w ogóle był w stanie się poruszać. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do kradzieży cementu z terenu prywatnej budowy w Ładzyniu i dobrowolnie poddał karze.

Wandale od opon
W nocy z 4 na 5 lipca w Mińsku Mazowieckim nieznani sprawcy przebili trzy opony w zaparkowanym przy ul. Stary Rynek fiacie uno. Spowodowane przez wandali straty wyniosły prawie 500 zł. Policjanci starają się namierzyć i ustalić potencjalnych sprawców zdarzenia.

Wbrew zakazowi
5 lipca w Sulejówku podczas kontroli drogowej osobowego audi okazało się, że jego 27-letni kierowca Artur M. ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna odpowie teraz za jego złamanie.

Włamali się do kiosku
5 lipca w Sulejówku nieznani sprawcy włamali się do położonego przy ul. Dworcowej kiosku. Łupem złodziei padły bilety, papierosy oraz gotówka. Policjanci jeszcze szacują straty. Funkcjonariusze proszą o kontakt osoby, które mogły widzieć tej nocy podejrzany samochód lub ludzi w okolicy kiosku. W tym celu można dzwonić bezpośrednio do komisariatu na nr tel. 22 783 99 66.

Kosmetyczny złodziej
6 lipca w Mińsku Mazowieckim policjanci zatrzymali 29-letniego Marcina S., mieszkańca Warszawy, który próbował ukraść asortyment kosmetyczny z jednego ze sklepów w centrum miasta. Policjantów wezwali pracownicy i ochrona sklepu, którzy zauważyli, jak mężczyzna pakuje do swej torby kosmetyki w postaci kremów, żeli i maszynek do golenia. Gdy próbował wyjść ze sklepu, ujęto go i zatrzymano do czasu przybycia policji. Funkcjonariusze zwrócili skradziony towar sprzedawcom, a mężczyzna odpowie teraz za swój postępek przed sądem. Za popełnione wykroczenie grozi mu grzywna, a nawet 30 dni aresztu.

Samochodowi wandale
6 lipca w Mińsku Mazowieckim nieznani sprawcy porysowali dwa samochody. Pierwszym była zaparkowana przy ul. Okrzei dacia logan, drugim – stojące przy Daszyńskiego audi.
Policjanci podejrzewają, że sprawcami uszkodzeń karoserii mogli być ci sami sprawcy. Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które mogą znać personalia wandali, o kontakt z oficerem dyżurnym pod numerem 25 759 72 00 lub z wydziałem dochodzeniowo-śledczym 25 759 72 67.

Brama z działki
7 lipca na terenie gminy Stanisławów nieznani sprawcy ukradli jednemu z letników metalową bramę wjazdową. W chwili obecnej policjanci szacują straty i typują potencjalnych złodziei, którzy mogli pojawiać się na działkach letniskowych.

Okradli kościół z rynien
W nocy z 7 na 8 lipca nieznani sprawcy dostali się na teren cegłowskiego kościoła, z którego ukradli, po wcześniejszym zdemontowaniu, kilkadziesiąt metrów miedzianych rynien. Policjanci z komisariatu w Mrozach zajęli się już wyjaśnieniem tej kradzieży.

Pożar domu
3 lipca w miejscowości Łąki, gm. Górzno, doszło do pożaru drewnianego domu, w wyniku którego spaleniu uległa więźba dachowa oraz ściany szczytowe budynku. Na razie nie są znane przyczyny wybuchu pożaru. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Garwolinie.

Włamali się do domku
6 lipca na terenie Wilgi nieznani sprawcy włamali się do domku letniskowego, skąd ukradli hydrofor oraz pompę do wody.

Nietrzeźwi na drogach
4 lipca w Goźlinie Małym, gm. Wilga, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę osobowego fiata. Badanie stanu trzeźwości 50-letniego mężczyzny wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.
4 lipca w Niesadnej, gm. Pilawa, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę motoroweru. Zatrzymany 46-latek miał ponad trzy promile alkoholu.
7 lipca w Garwolinie na ul. Długiej policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu marki KIA. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało obecność ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.2012-07-12 12:44:28 | Autor: (ałb)

zobacz inne wiadomości o bezpieczeństwie

Więcej informacji o bezpieczeństwie
2015-02-18 15:57:26 - Z kroniki policyjnej/ powiat miński, powiat garwoliński
2015-02-18 15:55:19 - Jest bezpieczniej
2015-02-18 15:40:49 - Policyjne podsumowanie
2015-02-18 15:38:06 - Tydzień Pomocy
2015-02-12 15:43:03 - Przedszkole w płomieniach
2015-02-12 15:40:20 - Obowiązek i poświęcenie
2015-02-12 15:35:24 - Z kroniki policyjnej/ powiat miński, powiat garwoliński
2015-02-06 13:05:24 - Nowy komendant mińskiej policji

WIęCEJ INFORMACJI O BEZPIECZEńSTWIE

Wybory 2010
Artykuły sponsorowane
Galeria
Foto
Filmy
Nagrania
Przybornik teleadresowy
Urzędy
Służby interwencyjne
Organizacje pozarządowe
Kościoły
Wydawnictwo
Informacje ogólne
Poligrafia
Historia
Kolportaż

Kontakt Reklama Redakcja


Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved
Copyright © by Nowy Dzwon & AGENCJA DZIENNIKRSKA "KONKRET" | Design & Engine by
Trajektoria

Znajdziesz nas w Google+