HOME  •     KONTAKT     •     REKLAMA                 

 
Newsy: Pomoc dla Ukrainy    ∗∗∗    Zimowa potyczka fotograficzna     ∗∗∗    Bezpieczeństwo: Z kroniki policyjnej/ powiat miński, powiat garwoliński    ∗∗∗    Temat do dyskusji: Zwierzaki z Mińska
Na bieżąco
NEWSY
Aktualne wydanie
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Motoryzacja
Temat do dyskusji
Co? Gdzie? Kiedy?
Informator branżowy
Ogłoszenia drobne
Kultura
Rozmaitości
Miejsca kultury
*** Forum ***
Sport
Wieści
Miejsca sportu
Praca
Poradnik
Wzory CV
Oferty
Kursy/szkolenia
PUP
Na bieżąco > Aktualne wydanie > „Godna” reprezentacja / Mińsk Mazowiecki
„Godna” reprezentacja / Mińsk Mazowiecki
Od przewodniczącego rady miasta czy gminy oprócz pełnienia rozlicznych obowiązków związanych z organizacją sesji oczekuje się też pełnienia funkcji reprezentacyjnych. To na ręce przewodniczącego jako przedstawiciela całej rady spływają zaproszenia na różnego rodzaju uroczystości i nic dziwnego, że radni liczą, że to przewodniczący będzie w ich imieniu przemawiał i składał kwiaty. Nie inaczej jest w samorządzie Mińska Mazowieckiego.

Tu również radni wybierając prezydium rady, mieli nadzieję, że będą godnie reprezentowani podczas wielu miejskich imprez i uroczystości, tymczasem przewodniczący Dariusz Kulma rzadko bywa na nich obecny. Co więcej, nie wyznacza też zastępców, którzy w jego imieniu pełniliby obowiązki reprezentacyjne. Sytuacja ta od miesięcy komentowana była w kuluarach, ale dopiero na ostatniej sesji publicznie poruszył ją radny Waldemar Mirecki, który bez ogródek zaatakował całe prezydium rady. – Panowie przewodniczący, kiedy wreszcie będziecie wypełniać swoje obowiązki polegające na reprezentowaniu rady miasta w ważnych imprezach i uroczystościach związanych z życiem miasta i jego mieszkańców, na których was, panowie, prawie nigdy nie widać. Czarę goryczy i wstydu przelały uroczystości związane z katastrofą smoleńską. Delegacje składają wieńce i zapalają znicze, a delegacja miasta zapala tylko znicz, który za własne pieniądze kupiła emerytowana nauczycielka,  obecnie radna Iza Rombel, a u jej boku „świecą oczami” Zygmunt Tkaczyk i Maciej Cichocki oraz pozostali radni biorący udział w tych uroczystościach, czyli Tomasz Płochocki, Tadeusz Błaszczak i ja, którzy składają wieńce i zapalają znicze w swoich delegacjach, a z boku rozlegają się głosy, że „znowu dziadostwo z miasta się popisało”. Wstyd panowie przewodniczący, że was tam nie było. Takie postępowanie nie służy dobrej współpracy w radzie miasta oraz rzuca złe światło na wizerunek rady. Weźcie się do pracy, panowie, bo to mieszkańcy miasta was wybrali, a my, radni, powierzyliśmy wam odpowiedzialne funkcje przewodniczących – grzmiał Mirecki. Jego wypowiedź sprowokowała liczne tłumaczenia ze strony przewodniczącego Dariusza Kulmy i wiceprzewodniczącego Michała Górasa, którzy jednak nie przekonali radnych mających wobec nich konkretne oczekiwania. Co więcej, sesyjna dyskusja sprawiła, że Dariusz Kulma wręcz zadeklarował, że jeśli po tym wystąpieniu zostanie złożony wniosek o jego odwołanie, to on uzna go nawet bez głosowania. Czy ktoś powie: „sprawdzam”, zwłaszcza że podczas miejskich uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przewodniczącego znowu nie było.2012-05-08 20:33:55 | Autor: (mr)

zobacz inne wydania

Więcej wydań
2015-02-19 15:37:50 - Bohaterski „Wilk”
2015-02-19 15:33:27 - Qulinarne Deli
2015-02-19 15:29:13 - Z koncertem w Kaśminie
2015-02-19 15:25:57 - Impresje orkiestry
2015-02-19 15:23:41 - Wieści garwolińskie
2015-02-13 16:05:01 - Przedślubna ściągawka
2015-02-13 16:01:55 - Bohaterski „Wilk” - Janek Paruzel
2015-02-13 16:00:31 - Porachunki z budżetem

WIęCEJ WYDAń

Wybory 2010
Artykuły sponsorowane
Galeria
Foto
Filmy
Nagrania
Przybornik teleadresowy
Urzędy
Służby interwencyjne
Organizacje pozarządowe
Kościoły
Wydawnictwo
Informacje ogólne
Poligrafia
Historia
Kolportaż

Kontakt Reklama Redakcja


Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved
Copyright © by Nowy Dzwon & AGENCJA DZIENNIKRSKA "KONKRET" | Design & Engine by
Trajektoria

Znajdziesz nas w Google+