HOME  •     KONTAKT     •     REKLAMA                 

 
Newsy: Pomoc dla Ukrainy    ∗∗∗    Zimowa potyczka fotograficzna     ∗∗∗    Bezpieczeństwo: Z kroniki policyjnej/ powiat miński, powiat garwoliński    ∗∗∗    Temat do dyskusji: Zwierzaki z Mińska
Na bieżąco
NEWSY
Aktualne wydanie
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Motoryzacja
Temat do dyskusji
Co? Gdzie? Kiedy?
Informator branżowy
Ogłoszenia drobne
Kultura
Rozmaitości
Miejsca kultury
*** Forum ***
Sport
Wieści
Miejsca sportu
Praca
Poradnik
Wzory CV
Oferty
Kursy/szkolenia
PUP
Na bieżąco > Aktualne wydanie > Muzyczne porozumienie/Mińsk Mazowiecki
Muzyczne porozumienie/Mińsk Mazowiecki
Niezwykły koncert dały połączone orkiestry dęte z Lacey i Mińska Mazowieckiego. Do tego niezwykłego wydarzenia artystycznego doszło w miniony weekend podczas występów orkiestry z North Thurston High School z Lacey, USA i Orkiestry Dętej Miasta Mińsk Mazowiecki, która zagrała w sobotę, 6 kwietnia, w hali sportowej Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Ci, którzy nie zdążyli posłuchać amerykańskich gości podczas pierwszego koncertu, mogli nadrobić to w niedzielę, 7 kwietnia, kiedy muzycy z Lacey wystąpili w mińskim kościele NNMP.

Współpraca pomiędzy amerykańskim miastem Lacey a Mińskiem Mazowieckim trwa już prawie 10 lat i opiera się głównie na wzajemnych kontaktach młodzieży, które od pewnego czasu koordynuje Mińskie Stowarzyszenie na rzecz Współpracy z Lacey „Mila”. W ramach porozumienia prowadzony jest program „Szkoła bez granic”, warsztaty przedsiębiorczości  „Business Week” i oczywiście wizyty lokalnych artystów czy sportowców. Tym razem Mińsk Mazowiecki gościł młodych muzyków z orkiestry North Thurston High School. Orkiestrę tę stanowi ponad stuosobowa grupa muzyków w wieku 14-17 lat, która często koncertuje i uczestniczy w wielu festiwalach. W skład orkiestry wchodzą dwa zespoły koncertowe i jeden jazzowy, a dyrygentem od 17 lat jest Daren Johnson. Młodzi artyści ćwiczą codziennie od 6.00 rano i nic dziwnego, że ich kunszt bywa doceniany na wielu konkursach i festiwalach. W swoim artystycznym dorobku mają koncerty w Japonii, Austrii, Czechach, na Węgrzech i oczywiście w Polsce. W Mińsku Mazowieckim gościli już po raz drugi, wywołując niekłamany podziw licznej publiczności, która podczas obu występów nagradzała popisy Amerykanów gromkimi brawami. Ważne jest jednak to, że mińscy muzycy nie ustępowali swoim młodszym kolegom zza oceanu i wspólny koncert był prawdziwą artystyczną ucztą, gdzie oprócz lekkich i przyjemnych dla ucha melodii wytrawni melomani mogli znaleźć prawdziwe muzyczne perełki. Jednym słowem, sobotni koncert w zespole szkół to dowód nie tylko na doskonałą współpracę, ale również wyjątkowe muzyczne porozumienie, które można nawiązać wyłącznie, jeśli występują ze sobą prawdziwi profesjonaliści. – Dzisiejszego wieczoru wszyscy będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć, jak można stworzyć pełną harmonię pomiędzy społecznościami, które żyją oddalone od siebie wiele tysięcy kilometrów. Jak widać, odległość ta nie przeszkadza nam we wspólnym tworzeniu wielkich projektów i budowaniu trwałej przyjaźni. Wszystkie te przedsięwzięcia możliwe są dzięki ciężkiej pracy wielu, wielu osób, które zupełnie bezinteresownie, z wielkim zaangażowaniem i pasją od kilku lat inicjują i organizują wspomniane przeze mnie projekty – podsumował burmistrz Marcin Jakubowski, zapowiadając sobotni koncert. I choć jego wypowiedź dotyczyła muzycznego porozumienia, reguły te mają zastosowanie również w innych dziedzinach życia, o czym świadczy wieloletnia, udana współpraca z Lacey.
2013-04-12 09:04:45 | Autor: Monika Rozalska

zobacz inne wydania

Więcej wydań
2015-03-06 16:09:03 - W hołdzie Niezłomnym
2015-03-06 16:06:02 - Wbrew partyjnym wytycznym
2015-03-06 16:05:01 - Kampania w Mińsku
2015-03-06 16:02:55 - Wiele trzeba tu naprawić
2015-03-06 15:58:41 - Latowickie Te Deum
2015-03-06 15:55:52 - Przeklęty urząd
2015-03-06 15:50:50 - Inwestycje w Borowiu
2015-03-06 15:45:38 - Dwójkowi laureaci

WIęCEJ WYDAń

Wybory 2010
Artykuły sponsorowane
Galeria
Foto
Filmy
Nagrania
Przybornik teleadresowy
Urzędy
Służby interwencyjne
Organizacje pozarządowe
Kościoły
Wydawnictwo
Informacje ogólne
Poligrafia
Historia
Kolportaż

Kontakt Reklama Redakcja


Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved
Copyright © by Nowy Dzwon & AGENCJA DZIENNIKRSKA "KONKRET" | Design & Engine by
Trajektoria

Znajdziesz nas w Google+